Fashion Muse: Ulyana Sergeenko

Meno Ulyana Sergeenko som prvýkrát zachytila v súvislosti s jej debutovou kolekciou v roku 2011, ktorá mi doslova vyrazila dych. Šaty v štýle 50-tych rokov ako vypadnuté zo šatníka starej mamy, ale zároveň tak elegantné, ženské a tak trocha rozprávkové.

Ulyana (*1981) je ruská fotografka a couture dizajnérka, ktorá svoj patriotizmus vyjadruje práve v šatách, ktoré tvorí a nosí. Zdrojom jej inšpirácie je práve ruská kultúra a šatník jej starej mamy. Každá jej kolekcia je inšpirovaná ruskými folklórnymi rozprávkami alebo reprezentuje určité obdobie v dejinách Ruska.

Fotogaléria: Ulyana Sergeenko couture kolekcie FW 2011 – SS 2015

No omnoho viac než Ulyanine kolekcie ma upútava jej osobný štýl. Už odmalička mala Ulyana zmysel pre módu – od detstva si šila vlastné šaty, prispôsobovala školskú uniformu. Neskôr sa ako manželka ruského oligarchu stala zákazníčkou high-end módnych návrhárov ako Dior, Chanel, Givenchy… Predovšetkým, Ulyana zbožňuje strihy zvýrazňujúce ženskú siluetu – úzky pás a dlhá sukňa. Vo svojich outfitoch pôsobí raz ako nedosiahnuteľná femme fatale, niekedy ako štýlová vintage housewife, inokedy ako šľachtičná. Vždy ale priťahuje všetky pohľady. Takáto kombinácia ženskosti, tradície, extravagancie a klasických strihov s veľkou dávkou nápaditosti a občasnými modernými prvkami je vzácna.

Páči sa vám jej štýl tak veľmi ako mne?

Fotky:  titulná foto1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.