Kedy vyhodiť starú kozmetiku?

Triedite si občas svoje zásoby kozmetiky? Ja som toho pri svojom poslednom kozmetickom upratovaní vyhodila celkom dosť. Tiene spred pár rokov, zvyšky púdru a rúže, ktoré som už nenosila, no nechcela vyhodiť.

The Everygirl publikovali infografiku o tom, ako dlho je z hygienického hľadiska dobré používať a skladovať dekoratívnu kozmetiku (pre viac tipov a vysvetlenie si naklikajte pôvodný článok).

  • maskary a tekuté očné linky: 3-6 mesiacov
  • púdrová kozmetika (púdre, očné tiene, tvárenky, bronzery): 2 roky
  • ceruzky: 1-2 roky
  • rúže a lesky: 1 rok
  • makeupy a korektory: 1-2 roky
© TheEverygirl.com

Zdá sa vám to extrémne? Mne ani nie. Ak si na túto tému naklikáte viac článkov, zistíte, že Everygirl nie je jediný zdroj, ktorý odporúča kozmetiku vyhadzovať po takomto čase.

Samozrejme, finálne rozhodnutie zostáva na vás – ak máte tony kozmetiky a niektoré veci používate len občas, niet divu, že sa vám ich nechce zbavovať. No nie je lepšie zahodiť, ako zo starej kozmetiky získať kožné problémy?

Domáca úloha: skúste aspoň raz za čas skontrolovať, či nemáte kozmetiku po záruke – takéto kúsky určite bez milosti vyhoďte.

Komentáre

  1. S maskarami a linakmi by sa to určite nemalo preháňať, ja sa snažím meniť maskaru každé dva resp. tri mesiace, kedysi som si ju nechávala aj pol roka, ale odkedy nosím šošovky tak si dávam väčší pozor na oči a prípadné alergie, nechcem riskovať. Rovnako aj tiene, mala som paletku GOSH a síce som ju nestihla spotrebovať kompletne, ale pri paletkách kde je 20 tieňov sa to ani nedá, nie každá farba mi pristane a po pár rokoch som ju skrátka vyhodila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.