Jedno malé-veľké pravidlo, ktoré mi pomáha pri nakupovaní

Ako som už spomínala, snažím sa nenakupovať impulzívne, nenechať sa za každú cenu zlákať výpredajom a kupovať naozaj len to, čo potrebujem. Nie je to vždy práve jednoduché a nevravím, že mi to vždy vyjde.

No mám také pravidlo, ktoré dodržiavam za každých okolností: ak si nie som istá strihom, farbou a či mi to sedí fakt dobre, jednoducho nekupujem.

Vychádzam totiž z toho, že ak pochybujem, znamená to, že s tým kúskom nie som úplne spokojná a teda načo ju kupovať? A viete čo? Napokon som zakaždým rada, že som si to nekúpila.

Pochybnosti povedia veľa.

Ak si teda nie si istá, nekupuj.

Komentáre

  1. Súhlasím a tiež sa snažím týmto pravidlom riadiť a veru od tej doby je môj šatník viac podľa mojich predstáv, som spokojnejšia s tým čo mám a zvyčajne nad tými vecami, ktoré som si nekúpila sa už nepozastavujem a mám z toho práve naopak skvelý pocit, že som ich nechala v obchode, ušetrila som peniaze aj starosti s tým, ako ich vylepšiť, aby som sa v nich cítila dobre. Načo si komplikovať život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.