Prečo si píšem wishlisty?

V snahe žiť aspoň trošku minimalisticky som sa rozhodla byť zodpovednejšia aj v nakupovaní :) Teda nenakupovať hlúposti a neobklopovať sa tak zbytočnosťami. Wishlisty mi v tom pomáhajú.

Wishlist pre lepšiu organizáciu

Odkedy som si začala plánovať šatník, akosi viac premýšľam nad každým kúskom, ktorý si kúpim. A tak som si začala robiť wishlisty pre všetky oblasti. Aké to má výhody?

  1. Zistím, ktoré veci naozaj potrebujem (chcem) a určím si priority.
  2. Keďže spoznám svoje priority, budem sa snažiť menej impulzívne nakupovať.

Wishlist mi pomôže utriediť si moje materialistické priority. Akonáhle si niečo do wishlistu pridám, už je to čierne na bielom – akoby som tomu pridala na váhe. Skutočne viac rozmýšľam, menej míňam na hlúposti v zľavách. Možno písanie wishlistov nebude fungovať pre vás, ale rozhodne to nie je na škodu – pre vás môže plniť len funkciu nákupného zoznamu.

Iste, tiež si rada sem-tam niečo kúpim len tak, aj keď to nie je na wishliste. Wishlist má byť môj pomocník, nie diktátor :)

Ďalšia výhoda: rozpošlite svoj wishlist vašim blízkym, keď sa blížia vaše narodeniny alebo iná príležitosť, a získate menej nevhodných darčekov!

Kde si viesť wishlist?

Každý z nás má iný “workflow”, pracuje iným spôsobom a vyhovujú mu iné veci. Ja napríklad používam aplikáciu Stache, ktorou si ukladám odkazy na zaujímavé weby a veci na internete. Niečo ako keď si dáte stránku do záložiek, no funguje to lepšie :) Mám tam špeciálne “wishlist” kolekcie s odkazmi a obrázkami na produkty, ktoré si chcem kúpiť. Ak nemáte Mac, nevadí – predtým som asi 2 roky používala online službu Kippt, ktorá funguje podobne. Alebo jednoducho používajte svoj Pinterest :)

Moje wishlisty v aplikácii Stache
Moje wishlisty v aplikácii Stache

Na vedenie wishlistov existuje viacero online služieb, spomedzi tých slovensko-českých môžem odporučiť tieto:

Vediete si wishlisty aj vy (mimo Vianoc)?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.